Останнім часом я багато читаю про тіло.

здоров'я січ 03, 2020

Про всякі там бактерії, віруси, антибіотики, мозок, психіку. Підписалася на патологоанатома в твіттері - дивний вчинок для людини, який боїться крові і думок про будову тіла, але напевно, так я борюся з слабкостями і заглядаю страху в очі. Вона до речі гарна жінка, яка ріже трупи, пише висновку про смерть і викладає це в твіттер. А я дивлюся і дивуюся жорстокості життя. Ковток освіжаючого повітря з домішкою нашатирю і протверезна ляпас. Смерть на її фотках така близька і проста, а людина - такий вразлива і безпорадна. Іноді непогано про це пам'ятати.

Лякає, що антибіотики закінчуються і нових не виходить придумати. Недобиті після курсу антибіотиків бактерії міцнішають, виробляють захист і перетворюються в супербактерій. Якщо люди не перестануть лікувати вірусні захворювання типу застуди та грипу антибіотиками, ми все можемо згинути від чогось найпростішого і давно вилікуваного, як наприклад сифіліс.

Зазвичай я щовесни втрачаю мотивацію, так як метеозалежність, всі ці ретроградні Меркурії на мене тиснуть, але в цей раз весняна хандра затягнулася, наклався сильний стрес, і ось я дивлюся розфокусованим поглядом, втрачаю смак життя, у мене скаче настрій, важка спорожніла голова і нуль емоцій. Виявляється, вся справа в дофаміні. Дофамін - це гормон, який мозок виробляє, смакуючи що-небудь приємне. Коли ти хочеш отримати нагороду за виконану дію, виробляється дофамін, і потім, коли вже насолоджуєшся своїм бажанням, виробляється інший гормон - серотонін, від дії якого приходить заповітне насолоду життям. Від погоди, стресу, відсутність відпочинку знижується дофамін - нічого не хочеш, нічого не цікаво, в принципі можна просто лежати на дивані весь день, чому б і ні.

Як же бути? Спорт і відмова від дешевих задоволень. Спорт розганяє кров і запускає всі процеси, а дешеві задоволення підсаджують тебе в дофаминовую петлю. Кожен раз, коли ти спрощуєш собі життя і просто кайфуєш - багато їж, куриш, мастурбуєш, граєш у відеоігри, п'єш, ти занадто швидко отримуєш бажане. Ти нічого не смакує, чи не хочеш, ти просто береш і споживаєш, Скролл стрічку порожніми очима. Чим довше, тим менше задоволення отримуєш від цього всього, і ось уже знову лежиш, тупо дивлячись в стелю, бо пропав будь-якої смак.

Щоб підняти рівень дофаміну, вибираєш день і живеш як священик, що відмовився від усього мирського. Навіть не читаєш і не слухаєш музику, не їсишь смачну їжу і не граєш. Взагалі нічого не робиш і смартфон не можна. Не спілкуєшся, не гуляєш, сидиш Сичем як коли світло відключили. Просто існуєш, так, щоб прям сильно нудно. І тоді прокинеться справжній голод до справ, хоча б якихось, так що навіть прання розвісити буде здаватися пригодою.
Шабат Шалом! Але ж ці хлопці все-таки щось знають 🕍

Подивилася останній фільм Альмодовара «Біль і слава», де він показав старість, з якою приходить багато болю, якщо не думати про своє тіло. Біль не дає нічого робити, не дає творити. Тому дбай про себе. Здай кров, ходи до стоматолога, користуйся зубною ниткою, часто мій руки, пий більше води, провітрювати кімнату, ходи гуляти, подзвони мамі. Стеж за собою, будь обережний ❤️